csendepluk
  • IČO: 70986479

Aktuality

Aktuální informace z naší mateřské školy

Tvořivé odpoledne ve Světluškách

V úterý bylo ve třídě Světlušky opravdu veselo a tvořivo. Děti společně se svými maminkami malovaly hliněné květináče, výráběly barevné náramky, veselé motýlky a měkkoučké srdíčka z vlny. Celou třídou se nesl smích, povídání i nadšení z krásných výrobků. Každý z výrobků byl originální a vznikal s velkou chutí, fantazií a radostí. Společně strávený čas si užily nejen děti, ale i maminky, které si odnesly krásné výrobky a milé zážitky.

 

Děkujeme všem za příjemné chvíle plné kreativity a pohody.

 

Monika Chumchalová, DiS.

třídní učitelka ve třídě Světlušky

Maminka má svátek - třída Včelky

V měsíci květnu jsme se v naší třídě věnovali krásnému tématu "Maminka má svátek", které vycházelo z druhé květnové neděle, kdy se slaví Den matek.

Celý týden se nesl v duchu lásky, vděčnosti a povídání o tom, co pro nás maminka znamená. S dětmi jsme si společně povídali o tom, co máme na maminkách rádi, čeho si na nich vážíme a co na maminkách obdivujeme. Děti byly velmi otevřené a jejich odpovědi byly plné něhy, upřímnosti a hezkých myšlenek. Z těchto vět jsme společně vytvořili velké srdíčko pro maminky, do kterých se zapisovala dětská milá slova. Hotové srdce pak zdobilo naši nástěnku.

Součástí týdne bylo také tvoření originálního dárku pro maminky. Každé dítko si na speciální fólii vyrobilo první písmenko svého jména a následně po vytažení z trouby vznikly krásné přívěsky, které jsme ozdobili šňůrkou a slavnostně zabalili. K tomuto jsme se učili i básničku pro maminku, kterou pak děti mohly společně s dárečkem mamince věnovat.

Celý týden byl pro děti i paní učitelky milým a krásným zážitkem. Připomněl nám, jak důležité je umět vyjádřit lásku a radost z toho, že máme kolem sebe právě své maminky.

Mgr. Pavlína Buchtová

třídní učitelka ve třídě Včelek

ZUŠ Frenštát připravila předškolákům nezapomenutelný hudební zážitek

Ve čtvrtek 14. května se nejstarší děti z naší mateřské školy vydaly na oblíbený, každoroční výlet. Naším cílem byl koncert Základní umělecké školy ve Frenštátě pod Radhoštěm, speciálně připravený pro předškoláky.

Koncert byl navržen tak, aby děti zábavnou a hravou formou seznámil s rozmanitými druhy hudebních nástrojů, které se na škole vyučují. Předškoláci viděli a slyšeli nejen sólová i komorní hudební vystoupení, ale také živý zpěv a tanec.

 

Celý program byl koncipován jako interaktivní představení, inspirované klasickým pohádkovým příběhem „O kohoutkovi a slepičce“. Děti byly aktivně zapojovány do krátkých pohybových chvilek, kde se mohly protáhnout. Vyzkoušely si také hru s rytmem a textem, včetně práce s hlasem a společného zpívání známých písní.

 

Chtěli bychom ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm poděkovat za nezapomenutelný kulturní zážitek a už se těšíme na příští rok.

Barbora Rákoczi

třídní učitelka ve třídě Cvrčků

Den matek u Cvrčků

Den matek jsme v naší třídě letos pojali trochu jinak, než je u nás zvykem. Tentokrát byly pozvány pouze maminky a celé odpoledne se neslo v duchu zpomalení, blízkosti a společně stráveného času.
V dnešní uspěchané době jsme se snažili na chvíli zastavit, odložit povinnosti a jen být spolu. Protože právě čas je to nejcennější, co si můžeme navzájem dát.
 
Naším přáním bylo, aby si maminky tento den opravdu užily a mohly na chvíli jen odpočívat. Děti se o ně během odpoledne staraly po svém – zvaly je do jednotlivých koutků, doprovázely je a snažily se jim ukázat, že si uvědomují, kolik toho jejich maminky každý den zvládnou. Protože právě ony jsou pro děti těmi největšími superhrdinkami.
 
Děti si připravily krátké vystoupení a poté si všichni mohli užít společné chvíle v připravených koutcích – v kavárně, dílně, povídacím koutku, u masáží nebo ve „sprše lásky“, kde maminky hledaly milé vzkazy od svých dětí. Nechybělo ani občerstvení, na kterém se děti s nadšením podílely – připravovaly pomazánky, pekly štrúdl i croissanty a o radost i vůni domova tak rozhodně nebyla nouze.
 
Velké poděkování patří ZŠ a panu řediteli za zapůjčení kávovaru, díky kterému naše školková kavárna získala téměř profesionální atmosféru a celé odpoledne krásně provoněla vůně čerstvé kávy. Děkujeme také paním kuchařkám za jejich ochotu, vstřícnost a pomoc při pečení – bez nich by to celé nebylo ono. A velké díky patří i praktikantce Markétce Bokové, která se s úsměvem zapojila do celého dění, pomáhala, kde bylo potřeba, a postarala se i o kávový servis s lehkostí a energií. 😊
 
Bc. Veronika Palacká
třídní učitelka ve třídě Světlušek

Velký úspěch našich malých výtvarnic

Máme velkou radost z krásného úspěchu ve výtvarné soutěži na téma ,,Škola a příroda‘‘. Do soutěže se zapojily Adélka Zýrková a Lili Rečková společně s paní učitelkou Monikou Chumchalovou ze třídy Světlušky. Jejich obrázek porotu zaujal natolik, že získal nádherné první místo. Z vyhlášení na slavnostní vernisáži si děvčata odnesly pohár pro vítěze, diplom a také spousty dobrot. Největší odměnou ale byla radost z výhry a společně prožitého slavnostního dopoledne.

Adélce a Lilince moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci naší mateřské školy.

 

Monika Chumchalová, DiS.

třídní učitelka ve třídě Světlušky

Srdíčkový týden pro naše maminky ve třídě Světlušky

Uplynulý týden byl u nás ve třídě Světlušek plný lásky, radosti a milých překvapení, protože jsme jej věnovali našim maminkám a oslavě Dne matek. Děti si během celého týdne připravovaly pro své maminky různá překvapení a s nadšením se zapojovaly do všech aktivit. Hned z kraje týdne čekalo na maminky první milé překvapení – na keři před MŠ visely srdíčkové vzkazy plné krásných slov, poděkování a dětské lásky. Každá maminka si mohla najít svůj vzkaz, který jí jistě vykouzlil úsměv na tváři. Velkou zábavou bylo také malování portrétů maminek. Děti měly za úkol si doma maminky pořádně prohlédnout a poté ve školce zachytit jejich podobu nejlépe jak umí. Maminky měly nelehký úkol poznat samy sebe na obrázcích svých dětí. O zábavné chvíle a úsměvné okamžiky rozhodně nebyla nouze.

Během týdne děti také s velkým nadšením nacvičily a natočily písničku pro maminky. Do zpívání vložily spoustu radosti i lásky a věříme, že toto překvapení maminky potěšilo a dojalo zároveň. Na závěr děti vyrobily pro své maminky drobný dáreček, který vytvořily s velkou pečlivostí a láskou. Každý výrobek byl originální a nesl v sobě krásné dětské poděkování za maminčinu péči a každodenní starostlivost.

Celý týden jsme si společně užili a věříme, že přinesl mnoho krásných chvil nejen dětem, ale i jejich maminkám.

 

Monika Chumchalová, DiS.

třídní učitelka třídy Světlušky