V úterý bylo ve třídě Světlušky opravdu veselo a tvořivo. Děti společně se svými maminkami malovaly hliněné květináče, výráběly barevné náramky, veselé motýlky a měkkoučké srdíčka z vlny. Celou třídou se nesl smích, povídání i nadšení z krásných výrobků. Každý z výrobků byl originální a vznikal s velkou chutí, fantazií a radostí. Společně strávený čas si užily nejen děti, ale i maminky, které si odnesly krásné výrobky a milé zážitky.
Děkujeme všem za příjemné chvíle plné kreativity a pohody.
Monika Chumchalová, DiS.
třídní učitelka ve třídě Světlušky
V měsíci květnu jsme se v naší třídě věnovali krásnému tématu "Maminka má svátek", které vycházelo z druhé květnové neděle, kdy se slaví Den matek.
Celý týden se nesl v duchu lásky, vděčnosti a povídání o tom, co pro nás maminka znamená. S dětmi jsme si společně povídali o tom, co máme na maminkách rádi, čeho si na nich vážíme a co na maminkách obdivujeme. Děti byly velmi otevřené a jejich odpovědi byly plné něhy, upřímnosti a hezkých myšlenek. Z těchto vět jsme společně vytvořili velké srdíčko pro maminky, do kterých se zapisovala dětská milá slova. Hotové srdce pak zdobilo naši nástěnku.
Součástí týdne bylo také tvoření originálního dárku pro maminky. Každé dítko si na speciální fólii vyrobilo první písmenko svého jména a následně po vytažení z trouby vznikly krásné přívěsky, které jsme ozdobili šňůrkou a slavnostně zabalili. K tomuto jsme se učili i básničku pro maminku, kterou pak děti mohly společně s dárečkem mamince věnovat.
Celý týden byl pro děti i paní učitelky milým a krásným zážitkem. Připomněl nám, jak důležité je umět vyjádřit lásku a radost z toho, že máme kolem sebe právě své maminky.
Mgr. Pavlína Buchtová
třídní učitelka ve třídě Včelek
Ve čtvrtek 14. května se nejstarší děti z naší mateřské školy vydaly na oblíbený, každoroční výlet. Naším cílem byl koncert Základní umělecké školy ve Frenštátě pod Radhoštěm, speciálně připravený pro předškoláky.
Koncert byl navržen tak, aby děti zábavnou a hravou formou seznámil s rozmanitými druhy hudebních nástrojů, které se na škole vyučují. Předškoláci viděli a slyšeli nejen sólová i komorní hudební vystoupení, ale také živý zpěv a tanec.
Celý program byl koncipován jako interaktivní představení, inspirované klasickým pohádkovým příběhem „O kohoutkovi a slepičce“. Děti byly aktivně zapojovány do krátkých pohybových chvilek, kde se mohly protáhnout. Vyzkoušely si také hru s rytmem a textem, včetně práce s hlasem a společného zpívání známých písní.
Chtěli bychom ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm poděkovat za nezapomenutelný kulturní zážitek a už se těšíme na příští rok.
Barbora Rákoczi
třídní učitelka ve třídě Cvrčků
Máme velkou radost z krásného úspěchu ve výtvarné soutěži na téma ,,Škola a příroda‘‘. Do soutěže se zapojily Adélka Zýrková a Lili Rečková společně s paní učitelkou Monikou Chumchalovou ze třídy Světlušky. Jejich obrázek porotu zaujal natolik, že získal nádherné první místo. Z vyhlášení na slavnostní vernisáži si děvčata odnesly pohár pro vítěze, diplom a také spousty dobrot. Největší odměnou ale byla radost z výhry a společně prožitého slavnostního dopoledne.
Adélce a Lilince moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci naší mateřské školy.
Monika Chumchalová, DiS.
třídní učitelka ve třídě Světlušky
Uplynulý týden byl u nás ve třídě Světlušek plný lásky, radosti a milých překvapení, protože jsme jej věnovali našim maminkám a oslavě Dne matek. Děti si během celého týdne připravovaly pro své maminky různá překvapení a s nadšením se zapojovaly do všech aktivit. Hned z kraje týdne čekalo na maminky první milé překvapení – na keři před MŠ visely srdíčkové vzkazy plné krásných slov, poděkování a dětské lásky. Každá maminka si mohla najít svůj vzkaz, který jí jistě vykouzlil úsměv na tváři. Velkou zábavou bylo také malování portrétů maminek. Děti měly za úkol si doma maminky pořádně prohlédnout a poté ve školce zachytit jejich podobu nejlépe jak umí. Maminky měly nelehký úkol poznat samy sebe na obrázcích svých dětí. O zábavné chvíle a úsměvné okamžiky rozhodně nebyla nouze.
Během týdne děti také s velkým nadšením nacvičily a natočily písničku pro maminky. Do zpívání vložily spoustu radosti i lásky a věříme, že toto překvapení maminky potěšilo a dojalo zároveň. Na závěr děti vyrobily pro své maminky drobný dáreček, který vytvořily s velkou pečlivostí a láskou. Každý výrobek byl originální a nesl v sobě krásné dětské poděkování za maminčinu péči a každodenní starostlivost.
Celý týden jsme si společně užili a věříme, že přinesl mnoho krásných chvil nejen dětem, ale i jejich maminkám.
Monika Chumchalová, DiS.
třídní učitelka třídy Světlušky
