V naší třídě se na chvíli zabydlela zima, sníh a kouzla Ledového království. Děti přicházely krásně sladěné v bílé a modré barvě a třída se proměnila v malý Arendelle. Nechyběly ani princezny Elsa a Anna, které nás provázely celým týdnem.
Společně jsme objevovali tajemství ledu a zimy pomocí pokusů — vyráběli jsme ledové koule, zkoumali zmrzlé obrázky z přírodnin a sledovali, jak dokáže sůl vytvářet malé krystalky. Vyzkoušeli jsme si kouzlo ledových ker a zvědavé dětské prstíky hledaly ledové krystaly v zrnkách rýže. K tomu jsme přidali zimní výtvarné tvoření, aby bylo naše Ledové království ještě krásnější. Nezapomněli jsme ani na pořádné zimní sportování. Celý pohádkový týden jsme zakončili pátečním kinem přímo ve školce. A jaká pohádka mohla být na programu? Přece Ledové království!
Byl to týden plný radosti, objevování a zimní magie.
Monika Chumchalová, DiS.
třídní učitelka ve třídě Světlušky
S dětmi ze Cvrčků, jsme si udělali zimní výlet na kluziště Tůňka. Někteří Cvrčci se hned vrhli na bruslení a statečně bojovali s ledem, jiní dali přednost bobování na kopci vedle. Smíchu, radosti a červených tvářiček bylo všude plno.
Dopoledne jsme si moc užili a do školky jsme se vraceli spokojení a příjemně unavení.
Bc. Veronika Palacká
třídní učitelka třídy Cvrči
Prosinec se v naší třídě Včelek nesl ve svátečním duchu. Už na začátku měsíce jsme s dětmi začali zdobit vánoční stromeček, povídat si o adventu a těšit se na mikulášskou nadílku.
Děti pilně cvičily na vánoční besídku, kterou si všichni s nadšením užili. Nechybělo ani tvoření - vyráběli jsme krásné vánoční dekorace, které nám vyzdobily chodbu mateřinky. Děti také vyráběly vánoční přáníčka pro rodiče, na kterých si daly velmi záležet.
Vypravili jsme se také na vánoční jarmark do místní základní školy, kde si děti mohly prohlédnout stánky, pochutnat si na výborných perníčcích a vychutnat si tak příjemnou atmosféru nadcházejících Vánoc.
Během celého prosince jsme zpívali a poslouchali koledy, ochutnávali jsme cukroví, které neodmyslitelně patří k Vánocům.
Prosinec byl plný radosti, smíchu a očekávání příchodu Ježíška.
Mgr. Pavlína Buchtová
třídní učitelka ve třídě Včelek
Zaměstnanci MŠ Tichá přejí Veselé Vánoce a šťastný Nový rok.
