Kdo neskáče, není holub

Aneb zobáky sobě! Nebezpečně aktuální hru nejen pro děti ze sídliště shlédli žáci 4. a 5. ročníku v Divadle loutek v Ostravě. Pro některé děti to byla dokonce první návštěva divadla, čímž se jim rozšířilo portfolium nových zážitků.

A o čem hra byla? Žila byla jedna holubí banda. Měla vlastní pokřik, pravidla, např. všichni členové bandy museli být holubího původu. Jenže jednoho dne se okolo nějak podezřele začal motat jeden opuštěný vrabec, který měl navíc divné narážky. Jako by snad měl něco proti holubům. To se holubí bandě přirozeně nelíbilo a došlo k mnoha konfliktním situacím. Naštěstí vše dopadlo dobře, dobro zvítězilo a zdá se, že i vrabec může být součástí holubí bandy. Mimo skvělých hereckých výkonů jsme si poslechli moderní písně, do kterých se i děti zapojily společně s herci a tato interakce byla znát v průběhu celého představení. Ostravský žargon a přízvuk holubí bandy se prolínal celou hrou a nejen děti se bavily.

Máte-li čas a chuť, určitě můžeme tuto hru s dětmi vidět!