5. třída

Na začátku září jsme se s žáky sešli v naší třídě, ale přestože loučení s prázdninami nebylo zrovna lehké, bylo hezké se zase společně vidět.

Nečekaly nás jen neoblíbené pětiminutovky, diktáty, domácí úkoly a písemky, ale také jsme společně objevovali nové a snad i zajímavé skutečnosti. Některé žáky však potrápil záludný český jazyk a litovali, že se ,,Tichavština“ asi spisovným jazykem nikdy nestane. Jiní sváděli nerovný boj s pravítky a kružítkem a angličtina se nám ve třídě občas změnila ve zcela nový (poněkud nesrozumitelný) jazyk.

Školní rok nám zpestřily různé zajímavé akce. Podzim byl ve sportovním duchu, zúčastnili jsme se závodu o nejrychlejší běžce školy, také jsme vyrazili na cvičení v přírodě a proběhla i celoškolní akce Pěšky do školy. V předvánočním čase se páťáci na jeden den přeměnili v anděly, čerty a Mikuláše. K tradicím naší školy patří také Vánoční jarmark. Pilně jsme vyráběli různé ozdoby a dárky. Do naší třídy jsme pozvali i klienty domova Karmel, za kterými jsme se letos také vypravili na návštěvu. Bylo to milé setkání, společně jsme si zazpívali a dokonce si i zatančili.

Někteří žáci naší třídy se spolu s dalšími žáky školy zúčastňovali různých soutěží a byli velmi úspěšní ve vědomostních i sportovních soutěžích.

Letošní školní rok je pro naše páťáky výjimečný, je to poslední rok, který společně strávili ve škole v Tiché. Příští rok je čekají nové školy, noví spolužáci i vyučující a já jim ze srdce přeji, aby byli spokojení a šťastní.

Paní učitelka Mgr. Marcela Valchařová