Aktuální informace z naší školy

Stavění máje

Již každoročně vystupují naši předškoláci na obecní akci "Stavění máje".

Děti během dubna pilně nacvičovaly pod vedením paní učitelky Lidky Šimíčkové. V sobotu 27. 4. 2024 tedy děti vystoupily na akci s tanečním pásmem na veselou píseň "Vodník".
Za pěkné vystoupení byly děti odměněny sladkostmi.

Renata Šmajstrlová
třídní učitelka Světlušek

Ve středu 24. dubna jsme se s dětmi zúčastnili akce "Den Země".
Pan Vaněk nás seznámil s prací myslivce a lesníka.  Povídal nám o lesní zvěři a také předvedl zvuky některých ptáků, jelena či divokého prasete.
Děti si mohly hodem na terč vyzkoušet "ulovit" lišku.
Na závěr povídání děti dostaly omalovánku s motivem lesních zvířátek.
Poté jsme se přesunuli za paní Kocourkovou a paní Jurkovou, které nás seznámily s tématem třídění odpadu a ekologie.
Děti poznávaly materiál různých předmětů a mohly si tak vyzkoušet třídění odpadu do barevných tašek.
Jelikož všechny děti byly moc šikovné, dostaly sladkou odměnu a drobný dárek.

Renata Šmajstrlová
třídní učitelka Světlušek

Školní minizahrádka

Tak by se dal nazvat školní projekt, kterým jsme si s žáky 4. ročníku obohatili pracovní činnosti.

Jelikož venku se vystřídaly snad všechna roční období v jednom týdnu,  přisypali jsme zeminu do truhlíku, do důlků zaseli semínka rajčat, zalili a teď se truhlík vyhřívá na okně tříd. Budeme s napětím sledovat, zdali se podaří vypěstovat rostliny, a pečlivě se o ně starat. Jsme totiž malí zahradníci, kteří mají vážně velkou radost z každé vypěstované travičky či květiny. Zvláště pak, když jsme vše udělali sami. 😊

Dlužno říci, že truhlík, zeminu, konvičku, semínka i hnojivo dostala škola jako součást projektu Ovoce do škol z Ovocentra. Letošní nabídka dává dětem šanci vlastních výpěstků, loni jsme dostali zahradní náčiní, čímž chtějí podpořit i pracovní aktivity dětí na školním pozemku.

Jak se nám bude dařit závisí na pravidelné péči a víře, že snaha se ocení.

Lubinský zpěváček

Postavit se na pódium před publikum plné cizích dětí i dospělých není jen tak. 4 žáci ZŠ a MŠ Tichá si to vyzkoušeli na pěvecké soutěži malotřídních škol „Lubinský zpěváček“.

Naši školu reprezentovali Bart Jurek (2. třída), Verča Hlaváčová (3. třída), Maruška Michnová (4. třída) a Dorka Andělová (5. třída).
Maruška ohromila porotu písní „Pod Horú“ a v kategorii 4. tříd zaslouženě vyhrála zlatou medaili. Dorka Andělová krásně zazpívala písničku „Babičko, nauč mě charleston“ a stala se také vítězkou 1. místa v kategorii 5. tříd. Verča Hlaváčová se v lidovém kroji a písní „Beskyde, Beskydeumístila na 3. místě v kategorii 3. tříd.

Zpěváci si soutěž moc užili a my jim děkujeme za skvělé výkony.

Mgr. Veronika Ermisová

vychovatelka školní družiny

Kino

Ve středu 24. dubna, žáci školní družiny navštívili kulturní dům Tichá, kde se promítala animovaná pohádka LEO.

Kateřina Kociánová

vedoucí vychovatelka školní družiny

Domácí mazlíčci

I letos jsme se nám podařila uspořádat týdenní zvířecí družina. Do této akce se zapojili i rodiče, kteří s dětmi přinesli spoustu domácích mazlíčků.

Každý den nás navštívil jiný druh zvířete.

Kočky, králíci, morčata, křeček, andulka, slepička, spousta pejsků a dokonce i ježek bělobřichý.

V týdnu jsme navštívili i jeden statek, kde se to zvířaty jen hemžilo.

Kateřina Kociánová

vedoucí školní družiny