csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Základní škola

Aktuality

Přátelství na dálku

Ve světě, kde se komunikace stále více přesouvá do digitální sféry, se žáci třetí třídy rozhodli vrátit ke klasické formě komunikace – psaní dopisů. Procvičili si své psací dovednosti, ale také navázali přátelství se třeťáky ze Základní a mateřskou školou Březinová v Ostravě-Zábřehu.

Z počátku se žáci navzájemn vůbec neznali. První dopisy byly plné představování se, popisování rodin, domácích mazlíčků a oblíbených her. Žáci byli nadšeni, když obdrželi odpovědi a dozvěděli se, že jejich noví přátelé mají podobné zájmy a záliby. S každým dalším dopisem se dozvídali stále více o životech svých nových kamarádů. Psali si o svých školních projektech, oblíbených knihách a sportech, které hrají. 

Díky této výměně dopisů si žáci nejen procvičili psaní, ale také se naučili, jak správně strukturovat dopis a jak vyjádřit své myšlenky jasně a srozumitelně.

Děkuji paní učitelce Mgr. Martině Lichnovské, se kterou jsme společně během školního roku komunikovaly a organizovaly posílání dopisů.

Mgr. Hana Horáková

třídní učitelka 3. třídy