ODIS pro nás

Pravidelně můžete před naší školou v zimních měsících vídat bílo-zelený autobus, který ovšem není objednaný k přepravě dětí.

Starší žáci do něj s doprovodem nastoupí, usadí se, neplatí jízdné, nýbrž se v něm vzdělávají. Řidiči autobusu v něm žáky informují o životním prostředí, recyklaci, dopravě, o inovacích a možnostech ochrany prostředí v souvislosti s dopravou.

Na rozdíl od jiných autobusů tento skrývá velkou obrazovku, na které žáci sledují zajímavou ukázku a o jejich pozornosti se pak přesvědčí pan řidič několika otázkami zaměřenými na detaily. Správné odpovědi jsou odměněny drobnými dárky.

I takto lze vést edukační program. Trochu netradičně, tajemně zprvu, ale pro děti interaktivním způsobem.