csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Základní škola

Aktuality

Divadlo loutek Ostrava

V pondělí, 5. 2., žáci ZŠ Tichá vyrazili na představení do Divadla loutek v Ostravě

Děti z první, druhé a třetí třídy nedočkavě usedly do autobusu, plní očekávání, co je ten den potká. Pro spoustu z nich to totiž byla dokonce první návštěva divadla.
Představení, které děti shlédly, se jmenovalo Dášeňka. Příběh byl adaptací jednoho z nejnámějších dětských příběhů od Karla Čapka jen s drobnou změnou. Dášeňku nevychovává její psí maminka Iris, ale trojice kamarádů, vášnivých hráčů kuželek. Děti tak sledovaly, jak kamarádi podstupují těžší úkol než hrát kuželky, a to vychovat z maličkého štěňátka šikovnou a slušnou psí slečnu. Zjistí při tom, že mít psího kamaráda je velká radost, ale ještě větší starost a že pejsek potřebuje spoustu péče, trpělivosti, a hlavně lásky.

Všichni sledovali představení s nadšením, nechybělo velké množství vtipných momentů, při kterých se divadlo otřásalo smíchem, ale i chytlavých písniček, u kterých se zvesela tleskalo.

Děti na konci celé představení ocenily velkým potleskem a plní dojmů se mohly vydat autobusem zpátky do školy. Z představení si děti odnáší skvělý kulurní zážitek a hlavy plné smíchu. Věřím, že si zpestření výuky všichni dosytosti užili.

Mgr. Horáková Kateřina, DiS.
třídní učitelka 2. třídy