csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Aktuality

Aktuální informace z naší mateřské školy

Divadelní představení v ZŠ

Děti z hudebně dramatického kroužku připravily v družině v pondělí 6. května krátké pásmo pro malé kamarády z mateřské škole v Tiché.

Písně Karol a Kvida jsou velice oblíbené a také užitečné. Nacvičili jsme Cestování v čase, Hodiny a Důležitá čísla. Malí žáčci pomáhali zpívat nejen lidovky a dětské písně, ale znaly z youtubka i Karol a Kvida.

Děti v kroužku nejen zpívají, tančí a hrají různé hry.  Rády také kreslily již od zimy temperkami na stará plátna auta do Důležitých čísel i kulisy s tématem pyramid, Řecka, pravěku….

Velice se jim podařila třeba vikingská loď.

Snad jsme pro mateřskou školku nachystali příjemné zpestření dopolední činnosti.

Červnovou činnost kroužku pak zakončíme zábavným a soutěžním odpolednem v pondělí 19.6. na zahradě. Tam si užijeme program, hry a soutěže.

Doufám, že si děti závěrečnou akcí užijí spoustu legrace.

 

Lenka Mladěnková

vedoucí hudebně-dramatického kroužku

 

V pondělí 6.5. se děti z MŠ vydaly do školy na divadelní představení, které pro ně připravily děti z hudebně dramatického kroužku.

Děti měly pro nás připraveno několik písniček, ve kterých předvedly své slušivé kostýmy a vlastnoručně vyrobené kulisy. Písničkami nás provedli časem, zazpívaly o hodinách a zopakovaly důležitá čísla záchranných složek.

Děti z MŠ měly během představení možnost se zapojit a zazpívat si dětské písně za doprovodu kytary. Dětem se představení povedlo, nebyla na nich znát žádná nervozita. 

 

Monika Chumchalová

třídní učitelka ve třídě Světlušek