Aktuální informace z naší mateřské školy

Den dětí u Světlušek

Den dětí jsme strávili aktivně. Ráno jsme si s dětmi vyrobili nepečené dortíčky ze zakysané smetany, piškotů a ovoce. Každý si mohl napočítat piškoty, dát do kelímku smetanu a nakrájet si banán na kolečka. Potom jsme se sbalili a vyrazili na dobrodružnou stezku za skřítky a vílami do lesa.

Cestu děti vystopovaly pomocí růžových fáborků, v lese našly celkem 6 stanovišť s vílou/skřítkem, kde plnily různé úkoly (zalévání stromu vodou z potoka, nošení dřívek, šišek, písnička). Za každý úkol si děti mohly natisknout razítko do DIPLOMU. Na lesním paloučku jsme si udělali piknik, kde jsme si dali za odměnu dortík s lentilkami, dětské šampaňské a čaj.

V závěru dobrodružné cesty, děti objevily zlatý poklad, ukrytý ve vykotlaném kmeni pokrytém mechem a kapradím.

Bc. Jana Klosíková

asistent pedagoga ve třídě Světlušek