Aktuální informace z naší školy

McDonald´s Cup 2024

Již od podzimu se naši malí fotbalisté těšili a vyptávali na turnaj. Učili se záludné kličky, kontrolovat svého soupeře, dávat hlavičky a góly.

Jubilejní 25. ročník tohoto fotbalového svátku pro žáky základních škol již odstartoval, tentokrát opět na hřišti v Tiché, kde naše škola hostila týmy ze základních škol Tyršova, Záhuní, Veřovice, Mořkov a Lichnov.

Školu v Tiché reprezentovali hráči již zkušení i v turnaji noví, byli vybráni napříč třídami: Martin a Šimon Vaňkovi, Patrik Prokopovský, Adam a Vojta Havlovi, Matěj a Šimon Krpcovi, Sebastián Štefek, Liduška Lukešová a Rostislav Kundrát.

Lehce nervózní před samotným startem nebyli jen všichni hráči, ale také jejich učitelky, učitelé, trenéři ba i rozhodčí. Poměrně dobré počasí, podpora spolužáků a rodinných příslušníků pomohla vytvořit krásnou a bojovnou atmosféru, která se nesla nad dvěma menšími hřišti, kde probíhaly vždy souběžně dva zápasy. Povzbuzování, potlesk i výtky a rady zkušených se nesly okolím a motivovaly k mnoha krásným fotbalovým situacím. Silné emoce, snaha vyhrát a rozčarování z remíz byly cítit ze všech zúčastněných. Vždyť se hrálo o postup do okresního kola a téměř do posledního zápasu nebylo jasné, kdo získal nejvyšší počet bodů. O jediný bod nakonec prohrálo družstvo ZŠ Veřovice s týmem ZŠ Tichá, bronzovou medaili si odnesli hráči ZŠ Tyršova. Vítězství tak obhájili domácí a těší se na postup.

Mimo diplomů, medailí pro první tři týmy si pak všichni odnesli domů zářivé žluté McDonald´s bags, které holky a kluci naplnili drobnostmi na zub i do fotbalových sbírek a které jim budou připomínat tento ročník.

Stále musíme mít na paměti týmovou hru a radost z pohybu, o které jde především. Čas a zážitky, které si ukládáme do paměti a srdce a fotografií. Přejeme jim hodně síly, energie a společně sdílených chvil. V příštím kole budeme držet pěsti a přát štěstí.

Výchovný koncert MARBO

V úterý 9.dubna všechny děti z MŠ vyrazily do Frenštátského kina, kde byl pro ně připraven výchovný koncert skupiny MARBO.

Děti byly ohromeny osvětlením, kterého si všimly hned na samém začátku koncertu. Hudební skupina byla ve složení stage piana, bicích nástrojů a saxofonu.

Během koncertu byly všechny tyto hudební nástroje dětem představeny. Děti byly do koncertu vtahovány a zapojovány, společně si zazpívaly písně známé i nové.

Koncert byl pro děti skvělým kulturním zážitkem, vyzkoušely si tak artmosféru skutečného koncertu.

Podle reakcí dětí bylo zřejmé, že se jim koncert líbil. Hudební skupinu odměnily děti velkým potleskem.

Monika Chumchalová

třídní učitelka ve třídě Světlušek

Prázdninová družina

Dopravní hřiště

Žáci 4. třídy si vyzkoušeli jízdu na kole na dopravním hřišti ve Frenštátě p. R. s cílem získat průkaz cyklisty.
Jejich znalosti dopravních předpisů a orientaci ve zkušebním provozu ověřovali na místě strážníci městské policie, kteří je upozorňovali na případné nedostatky.
Podmínkou získání průkazu cyklisty byl správně vyplněný test, na který se v několika hodinách teorie připravovali.  Uspěla pouze třetina žáků.

Pro ty zbývající bude ještě ve škole vypsán opravný termín, kdy budou moci své znalosti dopravních předpisů prokázat, a průkaz cyklisty konečně získat.

Mgr. Ivana Bednářová
zástupkyně ředitele pro 1. stupeň ZŠ

Pletení pomlázky

Před Velikonocemi nás navštívila paní Zátopková, aby připomněla žákům tradiční zvyk Velikonoc pletení pomlázky.

Žákům předpřipravila jejich poctivě nasbírané větvičky a mladším z nich větvičky označila pomocí barevných nitek, které jim byly nápomocny při pletení.

Pletení nebylo snadné, trochu i bolelo, ale nakonec ho zvládli úplně všichni.

Děkujeme paní Zátopkové za příjemné zpestření předvelikonočního času.

Mgr. Hana Horáková

Záchranná stanice v Bartošovicích

První dubnové dny využili žáci 2. a 3. třídy k výletnímu poznávání. Ve středu 3. 4. vyrazili hned ráno autobusem do Bartošovic, kde se nachází záchranná stanice živočichů. Počasí výletu přálo, protože už od rána svítilo sluníčko a nebe bylo úplně modré, a proto už v autobuse panovala velmi dobrá nálada a natěšení z výletního dne.

Na místě se rozdělili do dvou pracovních skupin a začali s nadšením objevovat. Čekali je totiž hned dva programy. První program se týkal fungování stanice. Společně žáci zjistili, jak stanice funguje, jaká zvířata a jakým způsobem zachraňuje a proč je jejich práce tak potřeba. Seznámili se také s druhy, které tady na Novojičínsku a v okolí Odry žijí. Následovala samozřejmě prohlídka venkovních výběhu, kde si děti mohly prohlédnout živočichy, kteří ve stanici trvale žijí. Téměř všechna zvířata, která ve stanici žijí, mají nějaké následky po zranění, které jim přímo či nepřímo způsobil člověk, a nejsou proto již schopni žít ve volné přírodě. Děti měly ohledně zvířat velké množství dotazů, které jim lektor programu trpělivě zodpovídal.

Druhý program se týkal ptáků a jejich hnízdění. Nejprve se děti seznámily s možnostmi, které ptáci využívají "k bydlení". Následovala praktická část, kde skupina společně s lektorkou vytořila krásnou ptačí budku. Budky si následně děti mohly odvézt do školy a už s nadšením okukují, na který strom v okolí školy budky přijdou. Na konci programů samozřejmě následovala možnost zakoupení suvenýrů na památku, kterou děti s nadšením využily.

Oba programy byly pro děti naprosto skvěle připravené. Děti byly vtáhnuté do poutavého vyprávění, s nadšením pozorovaly všechna zvířata, otázek měly nespočet a informace jen hltaly. Poznatky, které si děti ze stanice odnesly, mohly být následně využity i ve vyučování, čímž se ještě více upevnily. Děti si z výletu odnáší nejen další krásné vzpomínky na své školní dny, ale také mnoho nových informací, které určitě s radostí předají svým rodinám.

Mgr. Kateřina Horáková, DiS.