csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Aktuality

Aktuální informace z naší školy

Noc v družině

Zorganizovali jsme Tajemnou noc v družině hlavně pro naše nejstarší žáky školy, kteří chodí do školní družiny a chtěli si užít poslední přespávačku.

Nasytili jsme se výbornou italskou pizzou, čekaly nás soutěživé hry, hlavolamy i děsivá stezka odvahy. Po náročném a vyčerpávajícím večeru jsme se zachumlali se do svých spacáků a pustili si pohádku.

Ráno nás neminula venkovní rozcvička s hudbou a také vydatná snídaně, kde jsme ochutnali výborné buchty, koláče, tortilly, muffiny našich maminek.

 

Veronika Pitrová

vychovatelka školní družiny

Zdravý týden

V měsíci květnu probíhal ve školní družině týden zdraví.

Žáci si mohli připravit nějakou dobrou mňamku nebo si vyzkoušet svou sportovní zdatnost na připravené opičí dráze v tělocvičně.

Samozřejmě nechybělo povídání o zdravém stylu života v dnešní době.

 

Kateřina Kociánová

vedoucí vychovatelka školní družiny

Hasík ve 2. třídě

Děti z druhé třídy během měsíce května absolovovaly program s názvem Hasík. Hasík je preventivní program, který děti seznamuje s prací hasičů a zároveň děti seznamuje s riziky ohně.

Ve dvou hodinových blocích se nejprve děti dozvěděly, v čem všem spočívá práce hasičů, následně zopakovaly důležitá telefonní čísla i si vyzkoušely zkušební hovor na tísňovou linku. Zjistily také, co dělat v případě požáru, jak se zachránit, jak se dostat z hořící budovy nebo jak rozpoznat typy poplašného hlášení.

Na závěr programu dostaly také pěkné tematické omalovánky a básničky.
Pro žáky jsou tyto poznatky velmi důležité, protože nejenom oni, ale i jejich okolí, si určitě přejí, aby se do kontaktu s hasiči museli dostávat co nejméně, a proto je prevence velmi důležitá.

Realizace programu je uskutečňována ve spolupráci s příslušníky HZS, kterým zároveň tímto děkujeme, že do školy zavítali a předali dětem tolik potřebné infomrace. 

Mgr. Kateřina Horáková, DiS.
třídní učitelka 2. třídy

Dětský den

Logické hry

V pátek 17.5. se konal projektový den s programem Logické hry I. pro předškoláky.  Děti se dozvěděly, jak to vypadá uvnitř notebooku.

Seznámily se s jednotlivými součástkami, pochopily, že počítač ke svému fungování nutně potřebuje programy. Na základech programování pak společně pracovaly.

Získaly tak mnoho teoretických znalostí, vyzkoušely si logicky uvažovat při stavbě sudoku, pracovaly na stavbě vlastního robota ze stavebnice LEGO.

Děti pochopily, že logické uvažování nemusí jít každému, avšak může to být zábava. Každé dítě dostalo za svou snahu krásný diplom.

 

Bc. Jana Klosíková

asistentka pedagoga

Malý řemeslník

Ve středu 15.5. se konala první lekce Malého řemeslníka Světa techniky v Ostravě. Proběhla v prostorách MŠ pro kluky předškoláky.

Kluci byli rozděleni do dvou skupin po šesti. Lekci vedli dva zkušení lektoři.

Nejprve se seznámili s nejběžněji používaným nářadím a s bezpečností práce.  Poté si zkusili manipulaci s AKU vrtačkou.

Nakonec se pustili do výroby vlastního rybářského prutu. Kluci si první lekci moc užili, doslova hltali každé slovo lektorů. Práce jim šla hezky od ruky.

Jsme rádi za tuto spolupráci a doufáme, že i další lekce budou stát za to.

 

Bc. Jana Klosíková

asistententka pedagoga